Strosade lite i affärer efter vår cykeltur längs vätterstranden in till centrum men handlade inte mer än just t-shirts till Elion och kimonon till mig. Som planerat 😉
Lunchade lite på Jensens, bra ställe när man äter med barn!! Min M är busigt som ett barn för övrigt som ni kan se haha… Gud så härligt det är att äntligen få ha ledigt tillsammans!
På hemvägen stannade vi till på stranden så den lillE fick bada, också som planerat.
Jag och den här snyggingen satt och tittade på haha… Lite för kallt i vättern för oss idag!
Fick under tiden det här beskedet… Jag SKA börja plugga! Det känns nästan ofattbart att allt bara liksom blir som jag önskar just nu. Precis som idag går det mesta enligt planerna liksom. Pusselbitarna faller på plats en efter en och framtiden känns otroligt lockande även om IDAG också är helt fantastisk.
Den lyckan som jag känner just nu, över livet och kärleken hoppas jag att alla får känna någon gång! Och att ännu bättre ting väntar! Jag tror jag måste vara världens lyckligaste. Så rik jag känner mig på all kärlek! Det känns som att jag har mest tur i världen just nu och jag bara njuter av att det jobbiga som varit bleknar i jämförelsen med allt det fina som är nu. Man blir starkare och man ska aldrig ge upp för när man minst anar det är det dags för nedförsbacke och regnbågar igen. Och DET är en underbar känsla att nå dit!
Hur gör man om man vill ansöka till en skola sådär?
Kolla in studera.nu och antagning.se 🙂
Grattis Evelina!
Stort Grattis fina du! Välförtjänad lycka, så härligt att se att allt går vägen, vilket lyckorus det måste vara : ) kramar
Åh så kul! Stort grattis!
Åh så härligt att läsa 😀 och grattis till antagningsbeskedet, att plugga är det bästa jag gjort i livet 🙂
Stort grattis till att du blev antagen! Det är du SÅ värd!
Det här inlägget var så bra för mig att läsa just nu. Min familj går igenom en kris just nu, bla har min man blivit uppsagd. Känns skönt att läsa att det allt det här jobbiga troligtvis kommer att blekna och man kommer att känna att allt känns bra igen.
GRATTIS!! 😀
Stort grattis finaste, vad glad jag blir för din skull, otroligt glad!!
Du kommer att fixa det galant, du kommer att bli bästaste socionomen!!
Massa med grattis 🙂 Så härligt! Förstår ditt lyckorus 🙂 Kramar
Man mår som man förtjänar gumman <3
Grattis så roligt att du blev antagen!!
Åh vad glad jag blir för din skull Evelina! Går själv igenom en ganska jobbig period just nu, även om det känns bättre än för ett år sen, och att se livs levande bevis på att det blir bättre är så skönt! Man får hopp. 🙂 Njut av semestern nu, jag jobbar hela jäkla sommaren haha så sola och ät glass för mig också!
Grattis Evelina! Finns inge bättre än den tid du kan spendera med ditt barn när man pluggar! Man är super flexibel och kan bestämma själv över sin tid. Guld värt!! Lycka till!!!
Grattis ;)Grattis till all lycka i ditt liv=)
Grattis!! 🙂
Roligt! Grattis! Själv pluggat till Ssk på universitet, även om det nu var ett tag sen, å det är verkligen en härlig tid i ens liv! Glad att du har det bra, det är så kul när andra mår bra å sprider glädje!
Ha en fin helg! Själv ska jag med syrran, sonen å mitt x (sonens pappa) på buffé vid havet!
Vad kul! Klart att du ska börja plugga, det tycker jag verkligen! Jag svävar också på moln nu. Jag och min kille har bestämt oss för att nu är det dags välkomna en bebis och försöker just nu att bli med barn. Så härligt och spännande allting känns.
Stort grattis! Det sprudlar om dig (er!) och jag blir så glad när allting går som ni önskar! Njut av ledigheten! =)