Vaccinerad!
Oborstat hår som ofta på sistone när jag visar bilder på mig ;-)... Skärpning på det!

Ett av mina favorithalsband invigs idag, det står Fredrik och Elion på ♥.

(Halsbandet kommer från gobbit)
Åh vad skönt jag funderar också att vaccinera mig=)
jag mår mycket bättre idag..fortfarande lite ont i armen dock men annars lugnt..Mamma sa att man får ont om de sprutar in vaccinet för fort. Kan ju förklara varför vissa inte känner något. Så håller tummarna för att du klarar dig fint =) Tror du har gjort helt rätt!!
Oooo, du ser så himla pigg och fin ut! Jag ska föda vårat andra barn i april och hoppas verkligen att jag får se ut sån efter förlossningen.
Tycker mycket om din blogg, den är så himla positiv!
/ Nilla
Jag förstå dig helt att du vill amma, men du gör ändå rätt i att ge honom ersättning. Det är inget fel med det, en del tycker det men jag ha själv erfarenhet av lite mjölk och ersättning. Eddie fick ersättning från dag 3 och fortsatte med det länge. Min mjölk räckte inte så vad finns det då att göra? Då är det ersättning som gäller, dom mår bra av ersättningen också. Huvudsaken Elion blir mätt. KRAM
jag tog också sprutan idag. Jag tyckte det gjorde lite ont. Som om någon nöp hårt. Nu har jag skitont i armen men sjuk känner jag mig inte...
Det är så härligt att kika in här, du är så kärleksfull och skriver om din vardag med så mycket hjärta. Jag ammade både Isabelle och Amanda helt i 4 månader, delvis ända tills de var ett år. Hade planerat göra detsamma med Tess men kroppen ville helt enkelt inte producera tillräckligt med mjölk denna gång, så när hon var 6 veckor gav jag upp. Hon var ledsen och arg och var som fastklistrad vid bröstet de sista veckorna innan hon fick ersättning, första flaskan hon fick svepte hon på bara några minuter. Sen sov hon bättre än hon gjort i hela sitt (iofs korta) liv. Så visst, amning är bra, men huvudsaken är att Elion mår bra och att du och Fredrik mår bra och orkar.
Lycka till! Varma kramar Cissi
Världens finaste mamma skulle jag vilja säga!
sååå fiin så. :)
Jag fick också sprutan, men igår, blä nu i eftermiddag blev det feber, illamående och så har jag känt mig riktigt konstig! Hela min klass mådde dåligt (nästan). Även andra på skolan. Hoppas du slipper!!
Kram
Kammat hår eller inte jag tycker du ser SÅ FRÄSCH ut för att vara en nybilven mamma :)
bra ändå kanske att ni ha gjort de nu, nu ha ni ju gjort va ni ha kunnat för o hindra lilla Elion från o bli sjuk.. hoppas ni slipper värken i armen bara...:-)
ni är så fina tillsammans alla tre!! kramar
Fast fin är du oavsett borstad eller ej.
Elion är underbart fin.
Kram
Du behöver inte borsta håret, du är alltid lika vacker! =)
Vilket fint halsband!!!
otroligt sött halsband!
superfint halsband!!!
Tycker du är jättefin med lite vågigt hår!
jätte fint!

